26 sie 2014

Wywiad z Fari.pl cz. 3

1) W jaki sposób zyskałaś ponad 5000 obserwatorów przez RSS. Czy korzystałaś z jakiś narzędzi do pozycjonowania ewentualnie usług innych firm.
 2) Jak dotrzeć do innych firm. Pisanie maili z propozycjami np.zaoferowanie czegoś w zamian za promocje, itd to żmudne zajęcie. 
3)Czy mogłabyś odsłonić chociaż część tajemnicy, w jaki sposób w krótkim okresie czasu zdobyć popularność? Social Media Marketing tak skuteczny nie jest - wiem to z własnej perspektywy. W takim razie może miałaś doświadczenie z usługami firm od SEO.??

Z góry dzięki za odpowiedź


1. Samo przyszło. Spontanicznie. Nie wiem jak - nic specjalnego nie zrobiłam. Nic też nie planowałam. Poza grupą 5-ciu zaprzyjaźnionych czytelników nie miałam na początku nikogo więcej w gronie obserwujących.

2. Od tego są portale pośredniczące. ReachBlogger, AdFreestyle i programy partnerskie. Można rozsyłać maile do firm (tak jak wspominasz), ale nie jest to jedyny sposób na ciekawą współpracę. Możesz proponować wywiady. Możesz oferować testy, pisanie recenzji itp. Ważne, żeby nie smarować tekstów o mydle-powidle dla kasy (tzn. o wszystkim co wpadnie w ręce), ale trzymać konkretnego tematu. Trzeba też umieć odrzucić współpracę z firmą, gdy np. jej profil działalności nie pasuje tematycznie do bloga.
W Twoim przypadku - najpierw skupiłabym się na samym blogu. Pozyskanie ruchu i czytelników to priorytet. Pisz ciekawie. Pisz inaczej niż wszyscy dookoła. Wyróżniaj się. I linkuj (albo nie linkuj).

3. Ja pracuję w agencji kreatywnej od ponad 6-ciu lat. Pozycjonujemy. Zajmujemy się szeroko pojętym marketingiem internetowym. W krótkim okresie czasu ciężko zdobyć popularność. Poza spektakularnymi przypadkami - jest to niemożliwe. Na krzesło prezesa nie wskoczy człowiek z ulicy, prawda? Trzeba się zasłużyć. Trzeba przepracować swoje i dopiero myśleć o awansie. Podobnie w blogowaniu - zaczynasz od początku i dopiero z czasem odkrywasz swoją drogę do sukcesu. Ta droga o której mówię u każdego wygląda inaczej.


Pozdrawiam,
Aneta