26 sie 2014

Aliasy czyli darmowe subdomeny

Subdomena alternatywą dla domeny?


Zastanawialiście się czasami jak skrócić nazwę bloga tak, by była łatwiejsza do zapamiętania, 
np. z andzia.blogspot.com do andzia.rdx.pl
Otóż jest szybkie rozwiązanie dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na razie na płatną domenę. Wystarczy odwiedzić stronę rdx.pl, założyć darmowe konto i dodać wybrany alias/subdomenę. Jest to swego rodzaju przekierowanie z wymyślonego adresu na serwis macierzysty bez utraty tego ostatniego. Zyskujemy więc dwa adresy.

Rdx o sobie...


Oferta serwisu przeznaczona jest dla osób zaczynających tworzenie stron WWW oraz dla zaawansowanych projektantów i webmasterów. Dzięki naszym aliasom w łatwy sposób zwiększysz oglądalność swojej strony i to bez jakichkolwiek opłat. Wystarczy tylko założyć konto w naszym serwisie by móc rejestrować dowolną ilość nowych domen.
Rejestracja w systemie oraz zakładanie aliasów jest całkowicie bezpłatne. W ten sposób Twoja strona zdobędzie nowy, oryginalny i łatwy do zapamiętania adres co ułatwi zwiększenie jej oglądalności.


Zarejestrowany przez Ciebie alias zostanie automatycznie zgłoszony do zaindeksowania przez wyszukiwarki takie jak: Google.pl ,Onet.pl ,Wp.pl. Jest to duże udogodnienie, bo pozostaje jedynie zadbać o opis strony i dobór odpowiednich słowów kluczowych (w panelu administracyjnym swojego konta) oraz cierpliwie poczekać na efekt.

Zalety naszych aliasów:


 1.  darmowa rejestracja 
 1.  funkcja głębokiego aliasingu 
 1.  łatwe do zapamiętania domeny 
 1.  dodawanie własnych subaliasów 
 1.  dobre pozycje w wyszukiwarkach 
 1.  maskowanie URL lub zwykłe przekierowanie 
 1.  brak ograniczeń w ilości zakładanych aliasów
 1.  skuteczne maskowanie docelowego adresu url 
 1.  możliwość opisu meta tagów dla każdej domeny 
 1.  jeden panel administracyjny dla wielu adresów 
 1.  automatyczne zgłoszenie aliasu do wyszukiwarek 
 1.  serwis utrzymywany na bardzo szybkim serwerze        

Z własnego doświadczenia


Osobiście posiadam już alias dla http://www.kamilgora.blogspot.com/ postaci: 
www.pantakoina.rdx.pl. Sami możecie wypróbować i przetestować portal rdx.pl. To co warto pochwalić to łatwe do zapamiętania domeny i wysokie pozycje w wyszukiwarkach. Na indeksowanie w Google został więc położony odpowiedni nacisk. Teraz łatwiej znajdziecie mnie w sieci dzięki subdomenie www.pantakoina.rdx.plJuż dziś gorąco zapraszam.

Wiele subdomen ale jedna sprawdzona

W sieci istnieje wiele katalogów subdomen. Niektóre z nich oferują co prawda darmowe aliasy ale kosztem zamieszczania reklam na blogu. Nie dajmy się więc oszukać i korzystajmy tylko ze sprawdzonych i darmowych aliasów. Przedstawiam katalog subdomen od onet.pl.