9 kwi 2016

Sposób na tańsze ubezpieczenie samochodu? Kalkulator OC i AC

Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych rozwija się w zawrotnym tempie. Co roku przybywa właścicieli pojazdów, którzy stają się potencjalnymi klientami firm, agencji czy towarzystw ubezpieczeniowych. Krąg się zamyka... Tylko jak nie zgubić się w wielości ofert i ich wariantów? Jak wybrać właściwie?


Z pomocą przychodzi warszawski projekt od mfind.pl. Kalkulator OC i AC umożliwia porównanie konkurencyjnych ofert i polis na podstawie wypełnionego formularza. Podawanie autentycznych danych osobowych może wydawać się na początku trochę kłopotliwe i niekoniecznie potrzebne, ale tylko legitymizując się prawdziwymi informacjami możemy otrzymać wiarygodny wynik. Poza tym bez obaw, podawane informacje zabezpieczone są certyfikatem GeoTrust® True BusinessID EV.

 kalkulator OC i AC
Zanim przejdę do sedna, warto wspomnieć, że każdy samochód musi posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC, a jego zakres jest ustawowo identyczny w każdym towarzystwie, tzn. że polisy OC: za 1000 zł i za 400 zł mają dokładnie taki sam zakres. Badanie cen OC w Polsce wykazało, że w 2016 roku różnica między najtańszym i najdroższym OC w Warszawie wyniosła 712 zł. Czyli, jeśli nie porównasz ofert i masz pecha, to możesz przepłacić nawet 712 zł. Za tyle można kupić OC na rok, a nawet dwa lata.

Wypełnianie formularza porównywarki ubezpieczeń nie powinno sprawiać większego kłopotu. Intuicyjny interfejs poprowadzi nas przez wszystkie trzy etapy, zaczynając od: danych pojazdu, kierowców aż po zestawienie ofert. Po kilku minutach rzetelnego wypełniania informacji naszym oczom ukaże się porównanie ofert, ale przedtem warto zaopatrzyć się w niezbędne dokumenty: prawo jazdy i dowód rejestracyjny.

Szata graficzna portalu jest przyjemna dla oka, co razem z czytelnym zestawieniem wyników ofert składa się na przejrzystość obsługi kalkulatora OC i AC. W dodatku od razu możemy zamówić ubezpieczenie, albo umówić się na rozmowę telefoniczną z agentem.

Do dyspozycji użytkownika pozostaje również LiveChat w przypadku wątpliwości dotyczących zakupu ubezpieczenia oraz problemów technicznych.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz