12 sty 2015

Jaki prezent na dzień Babci?

Szokującym jest fakt jak wiele zapominamy egzystując w świecie, który jest naszym spiritus movens. Zapominając o najbliższych odcinamy się od korzeni, a to z kolei powoduje że tracimy poczucie własnej tożsamości.
Co więc zrobić? Przede wszystkim należy pamiętać o świętach i uroczystościach najbliższych - stąd też dzisiejszy artykuł, który, jasno i transparentnie zaznaczam, jest sponsorowany.Dobre geny zawsze w cenie - 21 stycznia Dniem Babci

Zbliżający się Dzień Babci jest jedną z tych okazji, o których warto, a nawet należy pamiętać. Nasze babcie są żywym nośnikiem: tradycji, kultury i historii, którymi często się nie interesujemy, a które mają niezwykle ważną wartość dla ciągłości szeroko pojętych dziejów - również naszych rodzin. Bez nich nie byłoby naszych rodziców, jak również nas samych. Uwierzcie, że warto doceniać to co jest oczywistością. Kocham Cię, bo jesteś... Często tego nie dostrzegamy, co jest globalną wadą, o której należy uświadamiać przy każdej okazji i w każdym możliwym momencie.


Urbi et orbi - ale jaki prezent?

W naszej gestii leży wybór prezentu. To nie musi upominek za astronomiczne kwoty, to ma być wyraz naszej pamięci, troski. Prezent powinien być uniwersalny i optymalny, czyli najlepiej dostosowany do konkretnych warunków. Clara non sunt interpretanda - jasnych kwestii się nie interpretuje mówi jedna z reguł prawa. Upominek powinien być więc tak oczywisty jak oczywiste i naturalne jest nasze uczucie do ukochanej osoby. Wybierzmy więc kwiaty lub ewentualnie słodycze. Do bardziej odważnych rozwiązań należą maskotki, ale z wielu względów są niepraktyczne, niefunkcjonalne. Może warto się więc zdecydować na upamiętnienie wspólnie spędzonych chwil. Idąc tym tropem warto wyciągnąć zdjęcia pstrykane do szuflady i przenieść je do rodzinnego albumu albo wywołać, oprawić w antyramę i podarować ukochanej Babci. Koszt takiego przedsięwzięcia wynosi ok 10 zł. (oczywiście uwzględniam standardowy format A5)
Właśnie takim prezentem zdecydowałem się obdarować moją, już niestety świętej pamięci, babcię dokładnie rok temu. Efekt był piorunujący, a bliska osoba była naprawdę zadowolona. W sumie ciężko wyrażać uczucia na łamach tego artykułu... Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą - pisał kiedyś ks. Jan Twardowski.

Kwiaty, a może poczta kwiatowa?

Kwiaty to wyrafinowany, wysublimowany standard. Więc wśród rankingu najbardziej oczekiwanych prezentów zajęłyby z pewnością pierwsze miejsce. 
Osobiście poleciłbym pocztę kwiatową internetowej kwiaciarni Mandragora szczególnie tym, którzy są sceptyczni wobec wszelkiego rodzaju internetowych transakcji. Po pierwsze jest to nowe doświadczenie - sam zamawiałem przesyłkę z Niemiec z internetowej apteki i jedno mogę potwierdzić - zamawiając przez bezpieczne strony o wiarygodnych opiniach klientów możemy spać spokojnie, a do takich z pewnością należy Mandragora. Przy transakcji lewa część pasku adresu powinna być zamalowana na zielono. Ponadto możemy dostrzec wtedy charakterystyczny znaczek kłódki. (fachowo to jest certyfikat SSL, który zapewnia o autentyczności strony)
Najistotniejszym jest fakt, iż możemy zamówić prezent bez wychodzenia z domu. Co więcej klient dysponuje dużą ofertą produktów, a zamówienia można składać także poza granicami Polski. Co to nam daje?

Przykładowo przebywamy czasowo za granicą lub mieszkamy za granicą (należymy więc do Polonii) i chcemy obdarować kogoś bliskiego w kraju za pośrednictwem poczty kwiatowej. W takiej sytuacji nie ma nic prostszego. Wystarczy założyć konto na portalu, wybrać produkt i dokonać zapłaty. Co ciekawe za dostawę płacimy o wiele mniej niż gdybyśmy zamawiali pocztą kwiatową z zza granicy. Mandragora ma siedzibę w Polsce w Warszawie.


Oferta

Standardowo mamy do wyboru kwiaty, bukiety, kosze delikatesowe, maskotki,  a dla wytrawnych smakoszy/kiperów - wina. Kwiaciarnia posiada również specjalną ofertę florystyczną dla firm, która jest dostępna w ramach umowy. 

Taka forma uczczenia pamięci o bliskich jest dobrą alternatywą dla wszystkiego, czego próbowaliśmy już wcześniej często na ostatnią chwilę i w aktach desperacji. Przypomnijcie sobie jaka była reakcja ukochanej babci na wasz prezent rok temu i zatrzymajcie ten moment w Waszej świadomości aż do 21 stycznia, kiedy Wasze Babcie otrzymają upominek od poczty kwiatowej. Uwierzcie reakcja będzie niesamowita:
1) zdziwienie;
2) miłe zaskoczenie;
3) dowartościowanie siebie
4) docenienie pamięci wnuczków ;)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz