7 wrz 2014

Oryginalny szablon na bloga

Po pierwsze content, po drugie estetykaZasadniczo liczy się treść zamieszczana na blogu, jednak estetyka również pełni istotną rolę. Dopiero połączenie tych dwóch aspektów prowadzi do osiągnięcia sukcesu. Nie oznacza to jednak żeby przesadnie dbać o design, ponieważ to content zawsze jest na pierwszym planie.

Wyróżnij się !Oryginalny szablon łatwo znaleźć, ale trudniej spersonalizować. Wachlarz opcji dostępnych na platformie Blogger to ponad trzydzieści standardowych szablonów, które bez trudu możemy edytować, jednak w ten sposób nie będziemy mięli tego jedynego, unikalnego wzoru. Osobiście korzystam ze sprawdzonych stron z szablonami html:
http://btemplates.com/
http://www.designrazzi.net/free-blogger-templates.html
http://designscrazed.net/best-free-blogger-templates/ 
http://www.deluxetemplates.net/ 
http://www.mybloggerthemes.com/ 
Wszystkie wymienione wyżej witryny oferują wyłącznie darmowe szablony, jednak pozostaje problem personalizacji, która nie jest już tak łatwa. 

Personalizacja szablonu zewnętrznegoPo pobraniu wybranego szablonu klikamy w panelu Bloggera opcję Utwórz/przywróć kopię zapasową, następnie klikamy w opcję wybierz plik i szukamy tego z rozszerzeniem html. Ostatnim krokiem jest personalizacja. W tym celu w panelu klikamy Edytuj kod html. Naszym oczom ukaże się poniższe okienko:


Teraz klikamy na białe pole i naciskamy skrót Ctr + f, czyli włączamy opcję szukania danej frazy którą możemy później edytować. Jeżeli nie wiemy jak w języku html nazywa się element, który właśnie chcemy edytować, to postępujemy według instrukcji. Najpierw otwieramy stronę, następnie najeżdżamy na wybrany element i prawym klawiszem myszy wybieramy opcję Zbadaj Element. Powinniśmy zobaczyć takie okno:Teraz wiemy jaki element skopiować to wyszukiwarki w edycji szablonu (przedostatni screen).